Haber

Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Hocalı Katliamı kurbanlarını anıyor

Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu, katliamın 31. yıl dönümünde Hocalı şehitlerini andı.

Türkiye Azerbaycan Dernekler Federasyonu (TADAF) Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Türkiye Azerbaycan Dayanışma ve Kültür Derneği (İSTAD) Lideri Sefer Karakoyunlu, katliamın ve sorumluların unutulmasına izin vermeyeceklerini belirtti.

Karakoyunlu, 1992 yılında Azerbaycan’ın Hocalı kasabası ve çevre illerinde işlenen soykırımın maalesef hesabının sorulmadığını belirterek, “O gün bu vahşi cinayeti işleyenler, soykırımı tüm detaylarıyla itiraf ettiler. Vahşetin büyüklüğünden gurur duyuyorlar ve Avrupa’nın çeşitli şehirlerinde özgürce dolaşıyorlar.31 yıldır seyirci kalan ve suçlulara karşı işlem yapmayan Avrupalı ​​İnsan Hakları savunucularını ve bu zulmü işleyenleri şiddetle kınıyoruz. .” sözünü kullandı.

“Asrın soykırımı” olarak gördükleri Hocalı’yı unutmadıklarını ve unutturmayacaklarını vurgulayan Karakoyunlu, “Dünyanın gözü önünde hunharca işlenen Hocalı Soykırımı’ndan mutlaka hesap sorulmalıdır. … O gün soyulan Türk’ün derisiydi.Tarihte öyle acılar vardır ki yıllar geçse de unutulur.” Hocalı Soykırımı’nın tarihin tozlu raflarında kalmasına izin vermeyeceğiz ve unutmayacağız.”

haberkumru.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu