Haber

Çin, Manchester’daki konsolosluktaki olaylardan sonra 6 yetkiliyi görevden aldı

İngiltere Dışişleri Bakanı James Cleverly, Çin’in Manchester’daki Çin konsolosluğu önünde protesto gösterisi yaparken tekme ve yumruk yediğini söyleyen bir kişiye yönelik muamelesiyle ilgili olarak polisin sorgulamak istediği 6 yetkiliyi görevden aldığını duyurdu.

İngiltere Dışişleri Bakanı James Cleverly, Manchester’daki Çin konsolosluğu önünde yaşanan olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu. Çin’in konsolosluk önünde protesto gösterisi yaparken tekme ve yumruk yediğini söyleyen bir kişiye yapılan muameleyle ilgili olarak polisin sorgulamak istediği 6 yetkiliyi görevden aldığını zekice belirtti. Görevden uzaklaştırma kararının polisin zanlıları sorgulamak istemesi üzerine alındığını belirten Zeki, “Bu kişilerin sorguya çekilmemesi ve adalete teslim edilmemesi beni hayal kırıklığına uğrattı. İngiltere’de konsolosluk personeli olun.Talebimize cevaben Çin hükümeti başkonsolos “İngiltere dahil olmak üzere İngiltere’den yetkililer almaya karar verdi” dedi.

Manchester Polisi tarafından yapılan açıklamada, protestoyla ilgili olayların soruşturulmaya devam edileceği belirtildi. – MANCHESTER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu