Haber

AK Parti’li Karahocagil: “Muhalefet faciayı oylamaya çevirme peşinde”

AK Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, “Muhalefet, felaketi oylamaya çevirme peşinde. Bu büyük millet, çirkin hesaplar yapanla, kendisine hizmet edeni her zaman birbirinden ayırmayı bilmiştir, yine bilecektir.” söz konusu.

Karahocagil, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Kahramanmaraş merkezli depremlerin hemen ardından Besni’de partisi tarafından göreve atandığını ve bölgeye gittiğini açıkladı.

Orada vatandaşları ve kurtarma ekiplerini gördüğünü belirten Karahocagil, her olayı anlatmaktan kendini alamadığını söyledi; Hükümet, devleti küçük düşürmek için hiçbir fırsatı kaçırmayan “Gezginlerin” bölgede olmadığını söyledi.

Karahocagil sözlerini şöyle sürdürdü:

“TÜSİAD yoktu, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği yoktu. Atatürkçü Niyet Derneği’nin, hayvanseverlerin, Mimarlar Odası’nın, Tabipler Birliği’nin, Baro’nun kuruluşlarını ne duydum ne gördüm. Ne ormanları sevenler, ne Kaz Dağları, ne de Boğaziçi’nin ihtiyatlı sahipleri.Yağmacılardan çok beni kızdıranlar,Siyasi yağmacılar oldu.Saldırı altında can veren şehitlerimizin kanını, etini kapmaya çalışan akbabalar. ‘Bu felaketi nasıl oylamaya çeviririz, iktidara nasıl bir adım daha yaklaşırız’ diyen hırsızlardan, kalitesiz ve vicdansızlardan daha çok tiksiniyorum. Burada”, “Hayır” dediği Tekirdağ’da bir barda devlet tarafından yakalandı. Umarım devletin her zaman, her saat, her yerde olduğunu anlamıştır.”

AK Parti’li Karahocagil, muhalefetin felaketi oylamaya çevirmeye çalıştığını savunarak, “Bu büyük millet, hesap yapanın da, hizmet edenin de elini ayağına tutmasını hep bilmiştir, yine bilecektir.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu