Haber

Adıyaman’da depremzedeler için taze ekmek üretildi

Depremden etkilenen illerden biri olan Adıyaman’da fırınlar halen kapalı. 12 gün boyunca şehrin ekmek ihtiyacı başka şehirlerden getirilen ekmeklerle karşılanıyor. Depremin hemen ardından arama kurtarma ve insani yardım faaliyetlerinde bulunan İHH İnsani Yardım Vakfı, Adıyaman’da bir fırınla ​​anlaşma yaparak ekmek üretimine başladı. Fırında günlük 16 bin ekmek üretilerek depremden etkilenen vatandaşlara dağıtılıyor.

Ekmek üretimi için gerekli malzemeleri de temin eden vakıf, fırında ihtiyaç duyulan doğalgaz deposunu ve 10 bin litre kapasiteli su deposunu temin ederek kurulumunu gerçekleştirdi. Fırında günde 16 bin kişiye ekmek dağıtıldı. Fırının bulunduğu sokağın karşı tarafında ise İHH’nın açtığı aşevi bulunuyor. Aşevinde günde 12.500 kişiye sıcak yemek verilmektedir.

DESTEKLEMEK

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın deprem bölgelerindeki yardım çalışmalarına destek olmak isteyen bağışçılar, DEPREM yazıp 3072’ye SMS göndererek 10 TL bağışta bulunabilirler. Daha yüksek fiyatlarla bağış yapmak isteyenler ‘DEPREM’ yazarak çalışmalarına destek olabilir. vakfa ait internet sitesinde veya banka hesaplarında yer alan açıklama bölümünde yer almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu